Διεύθυνση

Διευθυντής: Ασημάκης Φρεζάδος

Υποδιευθύντρια: Αφροδίτη Χαραλαμποπούλου

Γενικές πληροφορίες για το διευθυντή του σχολείου μας.

Γεννήθηκε το 1960 και κατάγεται από την Μυρσίνη του Δήμου Ανδραβίδας ? Κυλλήνης του νομού Ηλείας.

Είναι πτυχιούχος της Παιδαγωγικής Ακαδημίας Τριπόλεως και του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπ/σης του Πανεπιστημίου Αθηνών(Εξομοίωση).

Έχει μετεκπαιδευτεί στις Επιστήμες της Αγωγής, στο Μαράσλειο Διδασκαλείο Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Κατέχει Πιστοποίηση ΕΠΙΠΕΔΟΥ Ι στην «Κοινωνία της Πληροφορίας», από το Πανεπιστήμιο Πατρών, και ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΙΙ στη «Χρήση και Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) στην Εκπαιδευτική Διδακτική Διαδικασία», από το Τ.Ε.Ι. Χαλκίδας.

Επίσης, είναι πτυχιούχος του Τμήματος Δημόσιας Διοίκησης της Παντείου Ανωτάτης Σχολής Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών.

Έχει επιμορφωθεί σε πολλά εκπαιδευτικά, παιδαγωγικά και επιστημονικά θέματα, και επιδιώκει την συνεχή επαγγελματική του αναβάθμιση.

Έχει αναπτύξει κατά διαστήματα κoινωνική και επιστημονική δραστηριότητα.

Ασκεί καθήκοντα Διευθυντή από το 2007 έως σήμερα στο 133ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών.