Ανακοίνωση Εγγραφών σχ. έτους 2015-2016

Σας γνωρίζουμε ότι οι εγγραφές για την Α΄τάξη του Δημοτικού    Σχολείου, σχολικού έτους   2015-016,  θα πραγματοποιηθούν από την 2η Ιουνίου  έως και την 19η Ιουνίου 2015.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι γεννηθέντες καθ? όλο το έτος 2009.                 Δικαιολογητικά εγγραφής:

1.     Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπιαγωγείου.

2.     Πιστοποιητικό γεννήσεως, πρόσφατο (του τελευταίου πριν την εγγραφή τριμήνου). Για τους αλλοδαπούς μαθητές, να είναι επίσημα μεταφρασμένο στα ελληνικά).

3.     Βιβλιάριο υγείας του παιδιού (να έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα   εμβόλια, και το επαναληπτικό Μ.Μ.R. ), και φωτοαντίγραφο της σελίδας με το όνομα του παιδιού και της σελίδας των εμβολίων.

4.     Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή-Α.Δ.Υ.Μ. (το παίρνετε από το σχολείο), συμπληρωμένο και υπογεγραμμένο από παιδίατρο ή γενικό ιατρό.

5.      Ένα μόνο, από τα παρακάτω αποδεικτικά στοιχεία της διεύθυνσης κατοικίας των γονέων του/της μαθητή/-τριας (λογαριασμός ΔΕΗ ή ΕΥΔΑΠ ή κινητού τηλεφώνου, εκκαθαριστικό σημείωμα εφορίας, συμβόλαιο αγοράς ή ενοικίασης οικίας θεωρημένο από την εφορία).

ΣΗΜ.: Το Α.Δ.Υ.Μ. μπορεί να κατατεθεί το αργότερο έως τις 30/9/2015.

Ώρες εγγραφών: Από 2-15/6/14: 8:15-13:00

Από 16-19/6/14: 9:00-12:00